Fri frakt över 500 kr

Din kundkorg

Helikon-Tex Hybrid Outback Pants Coyote

Pris: 849 kr

Välj antal

Fri frakt om du handlar för 500 kr eller mer

Artikelnummer: 41284

Helikons Outdoorbyxa med stretch och tillverkad av ett material som går att vaxa in om man så önskar.
Två vanliga fickor med förstärkningar vid öppningen så de kan användas med clipsverktyg som lampa och multitool.
På lårens framsida har du två fickor med velcrolås, brukar användas för t.ex. mobil. På lårens sida har du två ordentliga fickor med dragkedja.
Knäna har fickor för Helikons knäskydd.

Produktfakta:
Material Duracanvas® och versastretch ®:45% Nylon, 29% bomull, 22% polyester, 4% elastan. DuPont ™ Teflon beläggning.
Nyckel loopar, D-ring eller karbin kompatibel
YKK®-dragkedjor.
Notera att Helikons mått mäter plagget, inte kroppen de ska passa på. Så jämför lämpligen måtten med ett plagg som passar dig bra.

SIZE (CM)SMLXLXXL
Outseam with waist band108,5109109,5110110,5
Insteam81,381,381,381,381,3
Waist (relax)79859197103
Waist (straight)859197103109
Front rise2828,52929,530
Back rise42,54343,54444,5
Hip101107113119125
1/2 Leg opening2222,5232323,5

Fraktinformation

Leveranstid från 1-2 vardagar.

Schenker 0 kr
Posten 74 kr

Så räknas frakten ut

Lagerstatus

Gilla på Facebook

Produktbetyg

Vi har inte fått in några produktbetyg/kommentarer ännu.

Kommentera och ge betyg

Alla kommentarer granskas och godkänns manuellt innan de publiceras.

Denna funktion är endast för kommentarer. Har du produktfrågor så maila oss på produkt@rodastjarnan.com.
Din epost visas inte och används enbart för de sällsynta fall då vi har en följdfråga.

Betyg






Produkten är nu lagd in kundkorgen

Besök kategorin kläder eller byxor och shorts.

Stäng

Besök kundkorgen Gå till kassan

Variants

I'm a cool paragraph that lives inside.

Stäng